Home > Fotbal > Mioveni, victorioasă în restanța cu Rapid

Mioveni, victorioasă în restanța cu Rapid

În restanța din etapa a 8-a a Ligii a 2-a, Rapid – Mioveni, argeșenii s-au impus cu scorul de 3-0 după ce Alexandru Pelici a reușit să își monteze echipa în două zile de la preluarea băncii tehnice.

Mioveni a deschis scorul în minutul 22. Massaro i-a pasat în spate lui Isfan, care a șutat din afara careului, puțin lateral dreapta. Guilherme a dublat avantajul pentru argeșeni în minutul 56, centrarea din corner l-a găsit la 2 metri de unde a trimis cu capul în poarta lui Drăghia. Negruț a închis tabela la 3-0 în urma unui penalty dictat pentru Mioveni în minutul 69.

Cu această victorie, CS Mioveni își egalează adversarul de astăzi, la 13 puncte, a urcat pe poziția a 10-a în clasament și  va juca la Farul Constanța în etapa a 10-a. Rapidiștii sunt pe locul 11 și ar trebui să joace la ”U” Cluj dacă partida se va disputa, deoarece la echipa clujeană s-au descoperit cazuri de Covid-19.

CS Mioveni: Popescu – Oancea, Iacob, Guilherme, Burnea – Chindriș, Vereș – Isfan, Massaro, Șerban – Rusu
Antrenor: Alexandru Pelici

Rapid: Drăghia – Jorza, Dandea, Manole, Goge – Sefer, Lazăr, Pănoiu – Drăghiceanu, Bălan, Hlistei
Antrenor: Mihai Iosif