Home > Fotbal > CFR oprește în „Ștefan cel Mare” seria de victorii consecutive ale lui Dinamo

CFR oprește în „Ștefan cel Mare” seria de victorii consecutive ale lui Dinamo

dinamo-cfr-liga-1

CFR Cluj a învins-o în această seară în deplasare pe Dinamo, scor 2-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a 14-a din Liga 1.

Debeljuh a deshis scorul pentru oaspeți în minutul 14, cu un șut din interiorul careului după o centrare a lui Camora care a trecut nepermis de Ricardo Grigore. Păun a făcut 2-0 în minutul 44, dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Puljic asupra lui Debeljuh.

Dinamo: Mejias – Sorescu, Puljic (46′ Bejan), Grigore, Radu – Anton (88′ Achim), Răuță – Camara (88′ Bani), Măgureanu (7′ Garcia, 35′ Gueye), Fabbrini – Nemec. Antrenor: Ionel Gane;

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Burcă, Vinicius, Camora – Itu (83′ Costache), Soares (59′ Djokovic), Păun (84′ Hoban) – Carnat (59′ Deac), Debeljuh, Pereira (77′ Chipciu). Antrenor: Edi Iordănescu;

Marius Avram – Vladimir Urzică , Mircea Orbuleț;

Dinamo: 44′ Puljic, 60′ Sorescu, 62′ Nemec, 66′ Răuță, 88′ Bejan;

CFR Cluj: 25′ Soares, 76′ Pereira, 82′ Itu;

Dinamo: 90+3′ Bejan;

După această victorie, CFR acumulează 30 de puncte, dar rămâne pe locul 3 în clasament. Dinamo este pe 10 cu 15 puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu Academica Clinceni, iar CFR va primi vizita lui CS Universitatea Craiova.