Home > Fotbal > CFR, zdrobită în deplasare la Roma

CFR, zdrobită în deplasare la Roma

cfr-roma-europa-league

CFR Cluj a fost învinsă pe Stadio Olimpico de AS Roma, scor 5-0 (3-0), în etapa a treia a grupei A, din Europa League.

Mkhitaryan a deschis scorul în minutul 1 cu o reluare cu capul după o centrare a lui Spinazzola. Ibanez a făcut 2-0 în minutul 24 cu o lovitură de cap rezultată în urma unui corner executat de Veretout.. Mayoral a dus scorul la 3-0 în minutul 34, reluând imparabil din interiorul careului, assist-ul excelent al lui Peres.

Mayoral a marcat golul patru pentru capitolini, cu un șut imparabil din 11 metri, după ce mingea respinsă de apărarea CFR-ului a ajuns la el, fiind liber în careu. Pedro a stabilit scorul final 5-0, scăpând singur cu Bălgrădean, după ce a fost excelent lansat de Milanese.

AS Roma: López – Fazio, Ibanez (61′ Smalling), Kumbulla, – Bruno Peres, Cristante (74′ Milanese), Veretout (46′ Pedro), Spinazzola (46′ Jesus) – Villar, Mkhitaryan (46′ Pellegrini), Borja Mayoral. Antrenor: Paulo Fonseca;

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic (78′ Latovlevici), Manea, Ciobotariu, Camora – Itu (46′ Pereira), Hoban, Djokovic – Rondon (90′ Joca), Debeljuh (67′ Carnat), Deac (46′ Păun). Antrenor: Dan Petrescu;

Matej Jug – Matej Žunič, Manuel Vidali (Slovenia)

CFR Cluj: 61′ Hoban, 81′ Carnat;

După acest meci, Roma conduce grupa cu 7 puncte, iar CFR este pe 2 cu 4 puncte.