Home > Fotbal > Chelsea se impune fără probleme acasă cu Watford și revine pe patru în Premier League

chelsea-watford-premier-league

Chelsea Londra a învins-o în această seară pe Standford Bridge pe Watford cu scorul de 3-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a 33-a din Premier League.

Olivier Giroud a deschis scorul pentru gazde în minutul 28. Willian a majorat avantajul lui Chelsea în minutul 43 din penalty. În prelungirile partidei, Ross Barkley a închis tabela la 3-0.

Cu acest succes, Chelsea acumulează 57 de puncte și revine pe locul 3 în clasament. Watford este pe 17 cu 28 de puncte.

Etapa viitoare, Chealsea va juca în deplasare la Crystal Palace, iar Watford va primi vizita lui Norwich.

Tot astăzi, Arsenal a învins-o cu scorul de 2-0 în deplasare pe Wolverhampton.