Home > Fotbal > Milan câstigă cu Lazio pe Olimpico și o scoate pe aceasta din lupta pentru titlu

lazio-milan-serie-a

AC Milan a învins-o în această seară în deplasare pe Lazio, cu scorul de 3-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a 30-a din Serie A.

Hakan Calhanoglu a deschis scorul pentru oaspeți în mintul 23. Zlatan Ibrahimovic a mărit avantajul lui Milan din penalty în minutul 34. Ante Rebic a stabilit scorul final, 3-0, în minutul 59.

Românul, Radu Ștefan, a jucat pentru Lazio până în minutul 55.

Cu această victorie, Milan urcă pe 6 cu 46 de puncte, în timp ce Lazio se află pe 2 cu 68 de puncte, la șapte puncte în spatele lui Juventus.

Etapa viitoare, Lazio va juca în deplasare la Lecce, iar Milan va primi vizita lui Juventus.

Tot în această seară s-a mai disputat partida, Sassuolo – Lecce, 4-2.