Home > Fotbal > Chindia și Poli Iași termină nedecis

Chindia și Poli Iași termină nedecis

-chindia-poli-iasi-liga-1

Chindia și Poli Iași au terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 16-a din Liga 1.

Dumitrașcu a deschis scorul pentru gazde în minutul 13 cu un șut din marginea careului care nu a putut fi oprit de Brînză. Andrei Cristea a restabilit egalitatea în minutul 63, mingea ajungând norocos la acesta în marginea careului mic, după o centrare dintr-o lovitură liberă din lateral.

Chindia : Aioani – Căpușă , Iacob, Pițian, Dinu – Neguț, Dulca, Rață, Dumitrașcu (67′ Yameogo) – Popa, Florea (75′ Berisha). Antrenor: Emil Săndoi;

Poli Iași : Brânză – Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Bușu – Cristea (36′ Mensah, 70′ Zajmovic), De Iriondo, Passaglia – Vanzo (77′ Popadiuc), Cristea, Calcan. Antrenor: Daniel Pancu;

Iulian Călin – George Neacșu, Cosmin Vătămanu;

Chindia : 59′ Neguț, 65′ Căpușă;

Poli Iași : 23′ Busu, 25′ Cristea, 58′ A. Cristea;

După acest egal, Chindia urcă pe 6 cu 21 de puncte, în timp ce Poli Iași rămâne pe 15 cu 15 puncte.

Etapa viitoare, Chindia va juca în deplasare cu Dinamo, iar Poli Iași va primi vizita lui FC Botoșani.