Home > Fotbal > Chindia Târgoviște rămâne în Liga 1

Chindia Târgoviște rămâne în Liga 1

mioveni-chindia-baraj

Chindia Târgoviște va juca în Liga 1 și în sezonul viitor, după ce a remizat în returul meciului de baraj din deplasare contra celor de la CS Mioveni, scor 1-1 (1-1).

Herghelegiu a deschis scorul în minutul 7 pentru gazde, după ce a deviat în poartă din câțiva metri o centrare a lui Coșereanu. La ultima fază a primei reprize, Chindia a reușit egalarea prin Ivancic care a finalizat din marginea careului mic excelenta centrare a lui Yameogo.

CS Mioveni: Croitoru – Ghiță (Ișfan 60′), Burnea (Gherghe 60′), Beța, Alexe – Rădescu, Șerban (Hergheligiu 2′), Costin, Anghelina (Massaro 60′), Coșereanu (Măzărache 56′) – Balint. Antrenor: Claudiu Niculescu;

Chindia: Aioani – Martac , Benga, Dinu, Dumitrașcu – Șerban (Neguț 63′), Bic (Pițian 90′), Rață (Mihai 90′), Ivancic – Yameogo (Barbu 90′) – Florea (Berisha 83′). Antrenor: Emil Săndoi;

Marius Avram  (Bucureşti) – Mircea Orbuleţ, Vladimir Urzică;

CS Mioveni: 19′ Coșereanu, 70′ Alexe;

Chindia: 27′ Florea, 90+2′ Benga;

Cu scorul de 3-1 la general, Chindia câstigă barajul de menținere în Liga 1 cu CS Mioveni și va juca și în sezonul viitor pe prima scenă fotbalistică din România.