Home > Fotbal > Clinceni smulge un punct la ultima fază în fața Chindiei

Clinceni smulge un punct la ultima fază în fața Chindiei

chindia-targoviste-academica-clinceni-liga-1

Chindia Târgoviște și Academica Clinceni au remizat în această seară, scor 2-2 (1-1), în prima partidă a etapei a 6-a din Liga 1.

Cascini a deschis sccorul în minutul 8 pentru oaspeți cu un șut pe joc din marginea careului. Popadiuc a restabilit egalitatea în minutul 17 cu un șut în forță în diagonală din interiorul careului după ce mingea a ajuns norocos la el.

Florea le-a adus pe gazde în avantaj în minutul 57 cu un șut superb cu efect care s-a adus aproape de vinclu. Cascini a restabilit egalitatea la ultima fază reluând în forță din câțiva metri după o minge centrată excelent de Kazlauskas.

Chindia Targoviste: Căbuz – Căpuşă, Celea, Baxevanos, Dinu – Popa (Cherchez ’90), Iacob, Dulca, Popadiuc (Neguţ ’77)- Florea (Cantave ’84), Matis (Şerban ’46). Antrenor: Emil Săndoi;

Academica Clinceni: Păun – Achim, Jutric, Patriche, Pîrvulescu (Dumitrache ’80) -Cascini, Ventura – Longher (Cioiu ’62), De Amorim (Kazlauskas ’62), Omoh – Vellios (Gavra ’28). Antrenor: Ilie Poenaru;