Home > Uncategorized > Craiova nu poate trece nici de Voluntari

Craiova nu poate trece nici de Voluntari

voluntari-craiova

FC Voluntari a remizat în această seară pe teren propriu cu CS Universitatea Craiova, scor 1-1 (1-1), într-o partidă contând pentru etapa a 19-a din Liga 1.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 10 prin Angelov care a reluat din prima de la colțul scurt o centrare a lui Ricardinho. Andrei Ivan a egalat în minutul 25 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Nistor.

FC Voluntari: Rodriguez – Costin, Balaur, Armaș, Briceag (31′ Vlad) – Ricardinho, Droppa, Helder – Gheorghe, Angelov (71′ Bortoneanu), Fonseca (46′ Lopes, 90′ Stoica). Antrenor: Bogdan Andone;

CSU Craiova:  Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, Papp, Bancu – Nistor, Screciu, Cicâldău – Bărbuț (63′ Mamut), Ivan, Ofosu (82′ Baiaram). Antrenor: Corneliu Papură;

Mladinovici Horia Gabriel – Constantinescu Andrei, Vornicu Adrian;

FC Voluntari: 30′ Tavares;

CSU Craiova: 83′ Papp;

După acest egal, FC Voluntari urcă pe locul 13 cu 16 puncte, în timp ce Craiova este pe 3 cu 36 de puncte.

Etapa viitoare, FC Voluntari va juca în deplasare cu Sepsi Sf. Gheorghe, iar Craiova va primi vizita lui FC Argeș.