Home > Uncategorized > Victorie categorică pentru Sepsi în fața Astrei

Victorie categorică pentru Sepsi în fața Astrei

sepsi-astra-liga-1

Sepsi Sf. Gheorghe s-a impus în această după-amiază pe teren propriu în fața Astrei, scor 4-1 (3-0), într-o partidă contând pentru etapa a 18-a din Liga 1.

Kovacs a deschis scorul în minutul 11 pentru gazde, cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Dimitrov. Vașvari a făcut 2-0 în minutul 41 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al portarului astrei Popa asupra lui Gonzalez. Acesta a stabilit scorul pauzei, 3-0, înscriind din alunecare din trei metri de poartă, după o centrare a lui Tamas.

Bajrovic a dus scorul la 4-0 cu un șut plasat de la 20 de metri. Golul de onoare al Astrei a fost marcat în minutul 86, grație autogolului lui Tincu care a deviat involuntar în proprie poartă o centrare a oaspeților.

SEPSI: Niczuly – Dimitrov, Tincu, Mitrea (81′ Purece), Csiszer – Kovacs (67′ Markovic), Vașvari, Fofana, Gonzales (81′ Dumitrescu) – Șafranko (72′ Bajrovic), Tamaș. Antrenor: Leo Grozavu;

ASTRA: Popa – De Sousa, Graovac, Găman, David Bruno – Crepulja (81′ Boe-Kane) – Stahl (64′ Merloi), Răduț (64′ Balaure), Canadija (46′ Wuthrich), Gheorghe (46′ Budescu) – Montini. Antrenor: Eugen Neagoe;

Colţescu Sebastian – Gheorghe Sebastian Eugen, Artene Ovidiu;

SEPSI: 44′ Kovacs;

ASTRA: 82′ Găman;

După această victorie, Sepsi acumulează 31 de puncte și se menține pe locul 4 în clasament, iar Astra este pe 12 cu 17 puncte.

Etapa viitoare, Sepsi va juca în deplasare cu Viitorul, iar Astra se va deplasa în Gruia pentru meciul cu CFR.