Home > Fotbal > Sepsi se califică în play-off după egalul cu Gaz Metan

Sepsi se califică în play-off după egalul cu Gaz Metan

sepsi-gaz-metan-liga-1

Sepsi Sf. Gheorghe și Gaz Metan Mediaș au remizat în această după-amiază, scor 1-1 (1-0), în ultima partidă a etapei a 28-a din Liga 1.

Vasvari a deschis scorul în minutul 9 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Yuri asupra lui Safranko. Deaconu a egalat în minutul 65 tot dintr-un penalty, de această dată dictat la un fault al lui Ninaj asupra lui Morar.

Sepsi: Niczuly – Csiszer (Dimitrov ’22), Bouhenna, Ninaj, Fl. Ştefan – Vaşvari, Fofana (Gonzalez ’78), Fulop (Aganovici ’67) – Petrila (N. Tamas ’46), Safranko, Golofca (Achahbar ’78). Antrenor: Leo Grozavu

Gaz Metan: Pleşca – Butean, Baco, Yuri, Velisar – Alceus, Francisco Junior, R. Deaconu (Pambou ’67) – Horşia (De Moura ’67), Sarr (Morar ’59), Ze Manuel (R. Romeo ’81). Antrenor: Mihai Teja;

Cătălin Popa – Daniel Mitruţi şi Vlad Bîrleanu – Iuliana Demetrescu;

Sepsi:  Bouhenna ’75, Vaşvari ’77;

Gaz Metan: Francisco Junior ’57, Pleşca ’90+2;

Gaz Metan: Francisco Junior ’60;

După acest egal, Sepsi acumulează 44 de puncte și se află pe locul 4 în clasament. Gaz Metan este pe 13 cu 29 de puncte.

Etapa viitoare, Sepsi va juca în deplasare cu UTA, iar Gaz Metan va primi vizita Astrei.