Home > Fotbal > UTA câstigă primul meci acasă după șase luni

UTA câstigă primul meci acasă după șase luni

uta-sepsi-liga-1

UTA Arad a învins-o în această seară pe teren propriu pe Sepsi cu scorul de 2-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 29-a din Liga 1.

Tomozei a deschis scorul pentru gazde în minutul 23 cu o lovitură de cap după o centrare din corner a lui Tomozei. Shlyakov a făcut 2-0 în minutul 80 , finalizând în diagonală din marginea careului mic după o incursiune în careu de pe partea dreaptă.

UTA:  Iacob – Tomozei (Rrumbullaku ’80), Benga (Erico Da Silva ’64), Fl. Ilie, Şliakov – Roger, Isac (Vorobjovas ’46), Albu, Miculescu (Ad. Petre ’73) – Hora (Bustea ’73) – Buhăcianu. Antrenor: Laszlo Balint;

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Bouhena (Vaşvari ’46), Mitrea, Tincu – Achahbar (Gonzalez ’68), Fofana, Fl. Ştefan (Ştefănescu ’82) – Petrila, Safranko (Fulop ’68), Tamaş (Golofca ’46). Antrenor: Leo Grozavu;

Horia Mladinovici – Bogdan Gheorghe, Tunyogi Ferencz – Florin Marcu;

UTA: Hora ’71;

Sepsi:  Bouhena ‘4, Fofana ’53;

După această victorie, UTA acumulează 36 de puncte și se află pe locul 10 în clasament. Sepsi este pe 4 cu 44 de puncte.

Etapa viitoare, UTA va juca în deplasare cu Astra, iar Sepsi va primi vizita celor de la FCSB.