Home > Fotbal > Criza se adanceste pentru Fcsb dupa partida de la Giurgiu

Criza se adanceste pentru Fcsb dupa partida de la Giurgiu

Astra și Fcsb s-au întâlnit în această seară la Giurgiu în ultimul meci al etapei a 4-a din Liga 1.
După primele trei etape cele două echipe aveau câte 4 puncte acumulate.
Astra a început partida în următoarea formulă: Kitanov – Bruno, Dima, Graovac, Radunovic – Crepulja, Biceanu, Gheorghe – Răduț, Alibec, Stahl
Fcsb a trimis pe teren următorul prim 11: Vlad – Crețu, Planic, Bălașa, Soiledis – Popescu, Cristea, Oaidă – Moutinho, Gikiewicz, Panțîru
În minutul 9, Alibec execută puternic o lovitură liberă de la 25 de metri, însă Vlad este la post și reușeste să respingă. În minutul 20, Alibec îl deposedează pe Bălașa și scapă spre poartă, este prins din urmă, dar îi pasează lui Gheorghe care șutează fără speranțe pentru Vlad. În minutul 26, Florin Ștefan aruncă o minge în careu, Oaidă o prelungește Bălașa care șutează multe peste dintr-o poziție ideală. În minutul 28, Oaidă ia o acțiune pe cont propriu, intră în careu, iar șutul său deviat se duce în poarta Astrei. În minutul 29, Alibec trimite o centrare din lovitură liberă în careul Fcsb-ului, iar Dima trimite cu capul din cădere, însă Iulian Cristea scoate mingea de pe linia porții.
În minutul 61, Soiledis ia o cursă pe cont propriu, și trage de la 25 de metri, însă Kitanov reține. În minutul 75, Alibec îi fură mingea lui Vînă, face un un doi cu Gheorghe și înscrie pentru 2-1.
Astra învinge pe Fcsb cu 2-1 și acumulează 7 puncte în clasament, urcând pe locul 6. De partea cealaltă Fcsb rămâne cu 4.
Etapa viitoare Astra se va deplasa la Mediaș pentru meciul cu Gaz Metan, în timp ce Fcsb va primi replica celor de la Fc Voluntari.