Home > Tenis > Debut fără probleme pentru Simona Halep pe iarbă

Debut fără probleme pentru Simona Halep pe iarbă

Simona Halep, nr.7 WTA și Su-Wei Hsieh s-au întâlnit în această seară în turul 2 la Easbourne.

Jucătoarea din Taiwan era cea care o eliminase anul trecut pe Simona de la Wimbledon.

În primul set, doar în primele două game-uri s-a mers cu serviciul. Simona s-a distanțat apoi imediat la 5-1. Românca a închis în final setul la 2.

Cel de al doilea set nu a avut istoric. Simona l-a luat fără sa cedeze vreun game, arătând și un joc extrem de convingător.

Simona Halep o învinge pe Su-Wei Hsieh, scor 6-2, 6-0, în 54 de minute. Ea o va întâlni în turul următor pe slovena Polona Hercog.

Horia Tecău, cu luminile stinse peste o carieră de excepție
belinda-bencic-charleston
Belinda Bencic s-a impus la Charleston
Organizatorii au anunțat ora de start a partidei Simona Halep – Iga Świątek. Cum a prefațat Simona super partida din semifinalele de la Indian Wells