Home > Fotbal > Dinamo s-a calificat în semifinalele Cupei României

Dinamo s-a calificat în semifinalele Cupei României

Dinamo s-a calificat în semifinalele Cupei României după ce a învins pe Academica Clinceni cu scorul de 1-0 în „Ștefan cel Mare”.

Golul victoriei a fost marcat de Deian Sorescu în minutul 85 cu un șut din 10 metri în urma unui corner executat de Fabbrini.

Clinceni: Vâlceanu – Matei, Patriche, Albu, Dobrescu – Ventura, Șut – Achim, Buziuc (60′ Vojtus), N’Dongala (41′ Ion) – Markovic (73′ Contoes). Antrenor: Ilie Poenaru;

Dinamo: Straton – Kostrna, Puljic, Grigore, Sin – Filip, Mrzljak (81′ Răuță) – Mihaiu, Fabbrini, Sorescu – Perovic (74′ Popa). Antrenor: Dușan Uhrin;

Arbitrii: Radu Petrescu – Radu Ghinguleac, Mircea Grigoriu;

Clinceni: 38′ Albu, 82′ Ventura;

Dinamo: 65′ Fabbrini;

Dinamo urmează să îsi afle adversara din semifinale prin tragere la sorți după disputarea și celorlalte meciuri din faza sferturilor.