Home > Fotbal > Dinamo se califică la pas în optimile Cupei

Dinamo se califică la pas în optimile Cupei

dinamo-viitorul-cupa-romaniei

Dinamo a învins-o în această seară pe Viitorul Constanța pe teren propriu, scor 3-0 (2-0), într-o partidă contând pentru 16-imile Cupei României.

Fabrinni a deschis scorul în minutul 11 cu un șut senzațional de la 20 de metri. După numai două minute, Sorescu a făcut 2-0 cu un șut în forță în diagonală din interiorul careului. Fabrinni a reușit dubla în minutul 89, cu un nou gol de generic.

Dinamo: Rene Hinojo – Sorescu, Puljic, Grigore, Lopez – Anton, Răuță (72′ Garcia) – Camara, Măgureanu (46′ Valle), Fabbrini – Nemec. Antrenor: Cosmin Contra;

Viitorul: Căbuz – Boboc, Dobrosavlevici, Martinez, de Nooijer – Gaztanaga, Artean (76′ Matei) – Ciobanu, Iancu, Mățan (76′ Ganea) – Luckassen. Antrenor: Ruben de la Barrera;