Home > Fotbal > Dinamo trece de FCSB și merge în sferturile Cupei României

Dinamo trece de FCSB și merge în sferturile Cupei României

dinamo-fcsb-cupa-romaniei

Dinamo s-a calificat în acestă seară în sferturile Cupei României după ce a învins-o pe teren propriu pe FCSB cu scorul de 1-0 (0-0) în optimile de finală.

Adam Nemec a deschis scorul în minutul 55 cu o lovitură de cap după o centrare din lovitură liberă a lui Paul Anton.

DINAMO: Eșanu – Sorescu, Puljic, Ehmann, Filip – Nepomuceno (89′ Mih, Răuță (80′ Achim), Anton (70′ Gol), Fabbrini – Gueye (46′ Morsay), Nemec. Antrenor: Ionel Gane;

FCSB: Vlad – Crețu, Haruț, Nedelcu (66′ Vukusic), Panțîru – Șut (46′ Olaru), Vînă (46′ Coman), Perianu – Niță (58′ Ov. Popescu), Buziuc (46′ Tănase), Oaidă. Antrenor: Toni Petrea;

Ovidiu Hațegan – Octavian Șovre, Vladimir Urzică;

DINAMO: 38′ Nepomuceno, 46′ Sorescu, 47′ Morsay;

FCSB: 45′ Șut, 82′ Tănase;

Dinamo se alătură celorlalte calificate de până acum în sferturile Cupei României: Dunărea Călărași, Petrolul Ploiești, Chindia Târgoviște și U Cluj.

dinamo-fcsb-cupa-romaniei-optimi
A fost anunțat programul optimilor Cupei României
dinamo-viitorul-cupa-romaniei
Dinamo se califică la pas în optimile Cupei
fcsb-dinamo-cupa-romaniei
FCSB câstigă și returul cu Dinamo și se califică în finala Cupei României
FCSB o învinge categoric în deplasare pe Dinamo și este ca și califică în finala cupei