Home > Fotbal > Dinamo și Astra termină nedecis în restanța etapei a 9-a

Dinamo și Astra termină nedecis în restanța etapei a 9-a

dinamo-astra-liga-1

Dinamo și Astra au remizat în această seară în „Ștefan cel Mare”, scor 1-1 (0-0), într-o partidă restantă din etapa a 9-a din Liga 1.

Vali Gheorghe a deschis scorul în minutul 47, fiind servit excelent de Budescu în fața porții la capătul unui contraatac excelent al oaspeților. Gueye a egalat în minutul 56 cu o foarfecă superbă, după ce Graovac a respins neconvingător un balon

DINAMO: Mejias – Crețu (7′ Garcia), Puljic, Abdoulaye Ba, Lopez – Sorescu, Anton (81′ Gol), Valle, Camara (66′ Fabbrini) – Măgureanu (67′ Borcea), Gueye (66′ Nemec). Antrenor: Cosmin Contra;

ASTRA: Popa – Bruno, Graovac, Găman, Sousa (63′ Dima) – Răduț (76′ Wuthrich), Crepulja, Canadija, Gheorghe – Stahl (63′ Azulay), Budescu (90+4′ Moise). Antrenor: Eugen Neagoe;

Chivulete Andrei – Neacşu George Florin, Constantinescu Andrei;

DINAMO: 24′ Anton, 34′ Puljic;

ASTRA: 60′ Răduț;

Cu acest egal, Dinamo rămâne pe 15 cu 6 puncte, iar Astra o poziție mai jos cu 5 puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va primi vizita celor de la FC Voluntari, iar Astra va juca în deplasare cu FC Hermannstadtț