Home > Fotbal > Duelul dintre Mutu și Hagi se încheie nedecis

Duelul dintre Mutu și Hagi se încheie nedecis

universitatea-craiova-farul-liga1

FC U Craiova și Farul au remizat în această seară, scor 1-1 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 7-a din Liga 1.

Bălan a deschis scorul pentru olteni în minutul 49, speculând o respingere defectuoasă a lui Ghiță. Adrian Petre a restabilit egalitatea în minutul 82 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Kovacic asupra lui Chițu.

U Craiova 1948: Mogoşanu – Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – Asamoah, Albu, Van Durmen, Baeten – Bălan, Hugo Vieira (Ondann ’61). Antrenor: Adrian Mutu;

Farul Constanţa: Aioani – Mladen (Dussaut ’46), Larie, Ghiţă, De Nooijer (Dobrosavleici ’85)- Purece, Artean, Ciobanu – Ganea (Chiţu ’68), Jefte (Petre ’68), Pitu (Sali ’68). Antrenor: Gheorghe Hagi;

Ionuț Coza – Ferencz Tunyogi, Marius Badea;

U Craiova 1948: Van Durmen ’37, Negru ’60;

Farul Constanţa: Mladen ’30, Larie ’90+3;

După acest egal, U Craiova se află pe locul 10 cu 8 puncte, în timp ce Farul este pe 4 cu 12 puncte.

Etapa viitoare, Craiova va juca în deplasare cu FC Argeș, iar Farul va primi vizita celor de la Academica Clinceni.