Home > Fotbal > FC Argeș îi administrează lui Dinamo a patra înfrângere la rând

FC Argeș îi administrează lui Dinamo a patra înfrângere la rând

dinamo-fc-arges-liga-1

FC Argeș a învins-o în această seară în deplasare pe Dinamo cu scorul de 2-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 7-a din Liga 1.

Cristi Tănase a deschis scorul în minutul 10 pentru oaspeți cu o execuție superbă de la 20 de metri. Același Tănase a dus scorul la 2-0 în minutul 62 cu o nouă execuție superbă din demi-voleu după o pasă cu călcâiul a lui Dumitrașcu.

Dinamo: Eșanu – Radu, Giafer, Grigore, Amzar (39′ Bordusanu) – Crețu, Răuță, Bani (46′ Neicuțescu) – Mihaiu, Moldoveanu, Sorescu. Antrenor: Dario Bonetti;

FC Argeș: Greab – Tofan, Turda, Xavier Ferreira, Mușat – Meza Colli, Viana (55′ Pițian) – Ișfan, Palic (55′ Dumitrascu), Tănase (80′ Dumitru) – Said (55′ Șerban). Antrenor: Andrei Prepeliță;

Florin Andrei – Ciprian Florin Danșa, Ionel Valentin Dumitru;

Dinamo: 6′ Răuță 30′ Radu, 74′ Sorescu;

FC Argeș: 23′ Tofan, 60′ Șerban, 68′ Isfan, 74′ Dumitrașcu;

Cu această victorie, FC Argeș acumulează 7 puncte și urcă pe locul 11 în clasament. Dinamo este pe 13 cu 6 puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu FCSB, iar FC Argeș va primi vizita celor de la FC U Craiova.