Home > Fotbal > FCSB, zdrobită în Gruia

FCSB, zdrobită în Gruia

cfr-fcsb-liga-1

CFR Cluj a învins-o în acestă seară pe teren propriu pe FCSB cu scorul de 4-1 (1-0) într-o partidă contând pentru etapa a 7-a din Liga 1.

Omrani a deschis scorul în minutul 30 cu un șut din voleu cu pământul din marginea careului. Sigurjonsson a făcut 2-0 în minutul 56, cu o lovitură de cap din marginea careului mic după o respingere greșită a lui Vlad la o centrare a lui Manea.

Deac a dus scorul la 3-0 în minutul 67 cu un șut plasat de la 20 de metri. Alibec a făcut 4-0 în minutul 73 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Vlad asupra lui Petrila. Ianis Stoica a înscris golul de onoare pentru FCSB cu o reluare dintr-o bucată din marginea careului mic la o centrare a lui Oaidă.

CFR Cluj:  Bălgrădean – Manea, Bouhenna, Graovac, Camora – Deac (Fofana ’85), Rodriguez, Sigurjonsson (Itu ’78) – Omrani (Costache ’78), Alibec (Debeljuh ’78), Petrila (Gîdea ’87). Antrenor Ovidiu Ceclan;

FCSB: Vlad – V. Creţu (Haruţ ’74), Vinicius, I. Cristea, Radunovici (Şerban ’60) – Olaru, Ov. Popescu (Petrila ’60), Oaidă – Cordea (I. Stoica ’75), Tănase (Mamut ’60), Oct. Popescu. Antrenor Edward Iordănescu;

Haţegan Ovidiu – Ghinguleac Radu Adrian, Grigoriu Mircea Mihail;

CFR Cluj: Deac ’22, Rodriguez ’51;

FCSB: Radunovici ’18;

Cu această victorie, CFR acumulează 21 de puncte și conduce autoritar Liga 1. FCSB este pe 7 cu 9 puncte.

Etapa viitoare, CFR va juca în deplasare cu FC Botoșani, iar FCSB va primi vizita lui Dinamo.