Home > Fotbal > Egal în trivale între FC Argeș și Sepsi

Egal în trivale între FC Argeș și Sepsi

fc-arges-sepsi-liga-1

FC Argeș și Sepsi au remizat în această seară în Trivale, scor 1-1 (0-0), într-o partidă restantă din etapa a 21-a din Liga 1.

Bouhena a deschis scorul în minutul 22, profitând și înscriind din patru metri la o respingere în față a lui Greab la o lovitură de colț. Dumitru a egalat în minutul 60 cu un șut șenzațional din drob sub transversală din interiorul careului.

FC Argeș: Greab – Tofan, Turda, Maric, Mușat – Meza Colli, I. Șerban – Drăghici, Palic, C. Dumitru – Malele;

Sepsi: Niczuly – Csiszer, Bouhenna, Mitrea, Ștefănescu – Deligiannidis, Ninaj, Vașvari – Safranko, L. Fulop, Tortella. Antrenor: Leo Grozavu;

Adrian Cojocaru / A1: Valentin Avram; A2: Vladimir Urzică

După acest egal, FC Argeș acumulează 27 de puncte și este pe locul 10 în clasament. Sepsi este pe 4 cu 36 de puncte.

Etapa viitoare, FC Argeș va juca în deplasare cu FC Voluntari, iar Sepsi va primi vizita celor de la Academica Clinceni.