Home > Fotbal > Egal spectaculos în Serie A între Inter și Sassuolo

Egal spectaculos în Serie A între Inter și Sassuolo

inter-sassuolo-serie-a

Inter și Sassuolo au remizat, scor 3-3 (2-1) pe San Siro într-un meci spectaculos din etapa a 27-a din Serie A.

Francesco Caputo a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 4. Romero Lukaku a egalat din penalty în minutul 41, iar Cristiano Biraghi a adus-o pe Inter în avantaj în minutele de prelungiri ale primei reprize.

Domenico Berardi e egalat din penalty în minutul 81. Valero Borja a readus-o pe Inter în avantaj în minutul 86, însă Giangiacomo a egalat din nou în minutul 89.

Vlad Chiricheș a fost titular la Sassuolo și a jucat până în minutul 79.

În urma acestui rezultat, Inter rămâne pe 3 cu 58 de puncte și se îndepărtează de primele două locuri. Sassuolo este pe 12 cu 33 de puncte.

Etapa viitoare, Inter va juca în deplasare cu Parma, iar Sassuolo va primi vizita Veronei.