Home > Fotbal > Inter o zdrobește pe Brescia în Serie A

Inter o zdrobește pe Brescia în Serie A

inter-brescia-serie-a

Inter Milano a învins-o în această seară fără drept de apel pe Brescia, scor 6-0 (3-0), în etapa a 29-a din Serie A.

Ashley Young a deschis scorul în minutul 5 pentru Inter. Alexis Sanchez a dublat avantajul gazdelor din penalty în minutul 20. Danilo D’ Ambrosio a stabilit scorul pauzei, 3-0 în minutul 45.

Roberto Gagliardini a făcut 4-0 în minutul 52. Christian Ericksen a dus scorul la 5-0 în minutul 83. Antonio Candreva a închis tabela la 6-0 în minutul 88.

Cu acest succes, Inter acumulează 64 de puncte și rămâne pe locul 3 la patru puncte în spatele lui Lazio și la opt în urma lui Juve. Brescia este pe ultimul loc cu 18 puncte.

Etapa viitoare, Inter va primi vizita Bolognei, iar Brescia va juca acasă cu Verona.

Tot astăzi s-a mai jucat în Serie A, Bologna – Cagliari, 1-1.

udinese-roma-serie-a
Udinese furnizează surpriza și o învinge în deplasare pe Roma în Serie A
genoa-juventus-serie-a
Juventus continuă parcursul perfect de la reluarea Serie A
parma-inter-serie-a
Inter întoarce rezultatul pe final cu Parma și rămâne în cursa pentru primele două locuri în Serie A