Home > Fotbal > Inter întoarce rezultatul pe final cu Parma și rămâne în cursa pentru primele două locuri în Serie A

parma-inter-serie-a

Inter Milano a învins-o în această seară în deplasare pe Parma cu scorul de 2-1 (0-1), într-o partidă din etapa a 28-a din Serie A.

Gervinho a deschis scorul în minutul 15 pentru Parma. Inter a întors rezultatul în finalul meciului prin reușitele lui Stefan de VriJ, minutul 84 și Alessandro Bastoni, minutul 87.

Internaționalul Ionuț Radu a fost rezervă la Parma.

Cu această victorie, Inter acumulează 61 de puncte și este pe trei la patru puncte în spatele formației de pe 2, Lazio. Parma este pe locul 8 cu 39.

Etapa viitoare, Parma va juca în deplasare cu Verona, iar Inter va primi vizita Bresciei.

În celelalte partide disputate astăzi în Serie A s-au înregistrat următoarele rezultate:

• AC Milan – AS Roma 2-0
  • Napoli – Spal 3-1
  • Sampdoria – Bologna 1-2
  • Sassuolo – Verona 3-3
  • Udinese – Atalanta 2-3