Home > Fotbal > FC Argeș salvează în extremis un punct cu Hermannstadt

FC Argeș salvează în extremis un punct cu Hermannstadt

fc-arges-hermannstadt-liga-1

FC Argeș a remizat în această seară pe teren propriu, scor 2-2 (0-1), cu FC Hermannstadt într-o partidă contând pentru etapa a 14-a din Liga 1.

Dâlbea a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 7 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Leca asupra lui Sîntean. Addae a dus scorul la 2-0 în minutul 55, după ce a reluat spectaculos din cădere o centrare a lui Sîntean.

Malele a redus din diferență în minutul 66, finalizând impecabil o lansare în adâncime a lui Șerban. Același Malele a restabilit egalitatea în minutul 81, dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Dâlbea asupra lui asupra lui Grecu

FC Argeş: Greab – Marakis (Ndiaye ’60), Leca, Deslandes, Muşat – Drăghici, Honciu (Năstăsie ’75), Şerban, Barbu (Blejdea ’46) – Maes (Grecu ’60) – Malele. Antrenor: Augustin Eduard;

Hermannstadt: Pop – Vodă (Belu ’78), Scarlatache, I. Stoica, Opruţ – Alhasan, Dâlbea (Pires ;87), Addae – Mustivar (Buzan ’87) – Mayoral, Sîntean (Fortes ’60). Antrenor: Ruben Albes

Arbitri:

FC Argeş: Honciu ’34, Barbu ’42, Malele ’90+5 ;

Hermannstadt: Addae ’34, Vodă ’40, Opruţ ‘90+3;

După acest egal, FC Argeș se menține pe locul 16 cu 10 puncte, iar sibienii sunt 11 cu 15 puncte.

Etapa viitoare, FC Argeș va juca în deplasare cu Chindia Târgoviște, iar FC Hermannstadt va primi vizita celor de la Poli Iași.