Home > Fotbal > FC Voluntari reușeste să scoată un punct la Botoșani

FC Voluntari reușeste să scoată un punct la Botoșani

botosani-voluntari-liga-1

FC Botoșani și FC Voluntari au remizat în această seară, scor 1-1 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 15-a din Liga 1.

Keyta a deschis scorul pentru gazde în minutul 51 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Mailat asupra lui Tîrcoveanu. Grădinaru a egalat în minutul 74, cu un șut superb de la 25 de metri care s-a dus direct în vinclu.

FC Botoşani: Hankici – Patache, Chindriş, Şeroni, Holzmann – Haruţ, Florescu (Camara ’84), Papa – Tîrcoveanu (Toutouh ’76), Mawas, Keyta. Antrenor Marius Croitoru;

FC Voluntari: Rîmniceanu – Costin, Balaur,Achim, Vlad (Kocici ’67) – Ricardinho (Buliga ’84), Bortoneanu, De Lucas – Popa (Grădinaru ’66), Betancor (Al. Stoica ’56), Mailat (Lopes ‘6). Antrenor: Mihai Teja.

Arbitri:

Istvan Kovacs – Ovidiu Artene, Daniel Hulubei;

FC Botoşani: Keyta ‘ 87, Haruţ ’90+3;

FC Voluntari: Ricardinho ’44, M. Lopes ’90+3;

După acest egal, FC Botoșani rămâne pe 7 cu 18 puncte, în timp ce FC Voluntari este pe 12 cu 15 puncte.

Etapa viitoare, FC Botoșani va primi vizita lui FC Argeș, iar FC Voluntari va juca în deplasare cu Gaz Metan.