Home > Fotbal > FCSB este eliminată din Europa League

FCSB este eliminată din Europa League

fcsb-liberec-europa-league

FCSB a fost eliminată în turul III preliminar al Europa League după ce a fost învinsă pe stadionul „Marin Anastasovici” din Giurgiu de Slovan Liberec cu scorul de 2-0 (0-0).

Yusuf a deschis scorul în minutul 64 pentru oaspeți după ce a reluat imparabil cu capul o centrare din corner a lui Mosquera. Tot dintr-un corner, cehii au făcut 2-0 în minutul 82 prin Rabusic care a reluat o nouă centrare a lui Mosquera.

FCSB : Straton – Enache, Soiledis, Cană, Panțîru – Șut, Simion, Perianu – Caiado, Karanovici (10′ Popescu) – Petre (68′ Ion). Antrenor: Mihai Pintili;

Slovan Liberec : Nguyen – Koscelnik, Kacharaba, Tijani, Mikula – Beran (51′ Rabusic), Hromada (88′ Chalus), Mara, Pesek  (84′ Matousek)- Helal, Mosquera. Antrenor: Pavel Hoftych;