Home > Fotbal > FCSB, calificare la pas în turul II preliminar al Europa League

FCSB, calificare la pas în turul II preliminar al Europa League

fcsb-europa-league

FCSB s-a calificat în turul II preliminar al Europa League după ce a învins-o pe Shirak pe National Arena cu scorul de 3-0 (1-0).

Darius Olaru a deschis scorul în minutul 34 finalizând de la marginea careului mic o pasă excelentă primită de la Denis Man. Tănase a majorat diferența în minutul 65 în urma unui penalty dictat după un fault asupra lui Florinel Coman. Alexandru Buziuc a stabilit scorul final 3-0, înscriind din câțiva metri după o pasă primită de la Panțîru.

FCSB: Vlad – Crețu, Miron, Cristea, Panțîru – Olaru, Popescu, Tănase – Man (78′ Moruțan), Buș (46′ Buziuc), Coman. Antrenor: Toni Petrea;

Shirak: Ermakov – Margaryan, Mkoyan, Prljevic, Daboyan – Aslanyan (74′ Avo), Manoyan (69′ Udo), Muradyan, Malakyan – Nenadovic (74′ Gevorkyan) – Kone. Antrenor: Tigran Davtyan;

Admir Šehović – Amer Macić, Goran Dujak;

FCSB: 43′ Cristea;

Shirak: 22′ Margaryan, 65′ Mkoyan;

FCSB se califică în turul II preliminar al Europa League și îsi va afla adversarul pe 31 August în urma tragerii la sorți. Partida va avea loc într-o singură manșă pe 17 Septembrie.