Home > Fotbal > Gaz Metan trece de FC Argeș în primul meci al rundei

Gaz Metan trece de FC Argeș în primul meci al rundei

gaz-metan-fc-arges-liga-1

Gaz Metan a învins-o pe FC Argeș la Mediaș cu scorul de 2-0 (1-0), în primul meci al etapei a doua din Liga 1.

Baco a deschis scorul în minutul 41, cu o lovitură de cap după un corner executat de Deaconu. Cardoso a făcut 2-0 în minutul 52 după o acțiune personală de toată frumusețea în care a trecut de cinci adversari și a finalizat cu o scăriță peste Croitoru.

Gaz Metan: Buzbuchi – Baco, Larie, Popa, Trif – Droppa, Deaconu – Sanoh (57′ Romeo), Ciocan (80′ Nițu), Dogaru (1′ Chamed) – Cardoso (80′ Pambou). Antrenor: Dusan Uhrin Jr;

FC Argeș: Croitoru – Matei, Turda, Leca, Mușat – Colli, Prepeliță (69′ Șerban) – Deac (69′ Popa), Cozma (2′ Honciu, 69′ Buhăescu), Mătiș (46′ Grecu) – Mediop. Antrenor: Ionuț Badea;

Andrei Antonie – Ciprian Dansa, Bogdan Gheorghe;

Gaz Metan: 66′ Deaconu;

FC Argeș: 55′ Honciu, 65′ Prepeliță, 85′ Leca;

Cu această victorie, Gaz Metan acumulează trei puncte și urcă temporar pe locul 2 în clasament. Argeș este pe 15 cu niciun punct.

Etapa viitoare, Gaz Metan va juca în deplasare cu Poli Iași, iar FC Argeș va primi vizita celor de la UTA.