Home > Fotbal > Remiză în „Trivale” între FC Argeș și Gaz Metan

Remiză în „Trivale” între FC Argeș și Gaz Metan

fc-arges-gaz-metan-liga-1

FC Argeș și Gaz Metan Mediaș au remizat în această după-amiază la Pitești, scor 1-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 17-a din Liga 1.

Maes a deschis scorul în minutul 8 pentru gazde cu o lovitură de cap din 6 metri după o centrare excelentă a lui Tofan. Medieșenii au egalat în minutul 63 după autogolul lui Șerban care a deviat în proprie poartă o centrare din lovitură liberă la o ieșire greșită a lui Greab.

FC ARGEȘ: Greab – Tofan, Maric, Deslandes, Mușat – Meza Colli, Șerban – Drăghici, Maes (73′ Năstăsie), Dumitru – Ndiaye (73′ Palic;. Antrenor: Mihai Ianovshil;

GAZMETAN: Pleșca- Butean, Yuri, Baco, Trif – Pambou (46′ Alceus), Francisco – Valente (73′ Chamed), Deaconu (88′ Sambu), Ciocan (Ze Manuel’ 12) – Nițu (46′ Costea). Antrenor: Jorge Costa;

Mladinovici Horia – Badea Marius, Filip Alexandru;

FC ARGEȘ: 85′ Deslandes, 90+2′ Dumitru;

GAZ METAN: 78′ Yuri;

După acest egal, FC Argeș urcă pe locul 15 cu 15 puncte, iar Gaz Metan ajunge pe 8 cu 20 de puncte.

Etapa viitoare, FC Argeș va juca în deplasare cu UTA, iar Gaz Metan va primi vizita lui Poli Iași.