Home > Fotbal > FC Argeș pierde puncte importante pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș

FC Argeș pierde puncte importante pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș

fc-arges-gaz-metan-liga-1

Gaz Metan Mediaș a învins-o în această seară în deplasare pe FC Argeș cu scorul de 2-1 (1-1), într-o partidă contând pentru etapa a 18-a din Liga 1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 8 după autogolul lui Vlad Morar care a trimis cu capul în proprie poartă centrarea lui Șerban. Trif a restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize cu un șut în forță din interiorul careului după ce defensiva gazdelor nu a putut respinge o minge aruncată în careu.

La ultima fază a meciului Șteau a adus victoria oaspeților după ce a speculat o pasă senzațională de 30 de metri dată de Morar.

Cu această victorie, Gaz Metan acumulează 19 puncte și urcă pe locul 12 în clasament. FC Argeș este pe 8 cu 28 de puncte.

Etapa viitoare, FC Argeș va juca în deplasare cu Rapid, iar Gaz Metan va primi vizita celor de la FCSB.

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Joao Miguel, Muşat – Meza Colli, Raynov – Işfan, Şerban (Said ’80), Dumitraşcu (Viana ’70) – Fatai (Arias ’46). Antrenor: Anrei Prepeliţă;

Gaz Metan: Vâlceanu – Moura (Şteau ’83), Matricardi, Filip, Dobrescu – Lixandru, Alceus (Junior ’79), Deacon (Izata ’62), Trif (Chamed ;62) – Irobiso (Romeo ’62), Morar. Antrenor Ilie Poenaru;