Home > Fotbal > FCSB învinge clar pe Viitorul în deplasare la Ovidiu

FCSB învinge clar pe Viitorul în deplasare la Ovidiu

Viitorul și FCSB s-au întâlnit în această seară la Ovidiu într-un meci contând pentru etapa a 21-a din Liga 1.
Înaintea etapei, Viitorul era pe 3 cu 35 de puncte, în timp ce FCSB era pe 5 cu 35 de puncte.
Gică Hagi a trimis pe teren următorul prim 11: Căbuz – Boboc, Mladen, Ghiță, de Nooijer – Ciobanu, Artean, Houri – Matei – Rivaldinho, Iancu.
FCSB a început partida în următoarea formulă: Bălgrădean – Crețu, Planic, Soiledis, Panțîru – Popescu, Nedelcu, Moruțan – Man, Tănase, Coman.
În minutul 14, Moruțan șutează de la 20 de metri, dar Căbuz respinge de la rădăcina barei. În minutul 22, Florinel Coman centrează din corner, iar Soiledis nemarcat înscrie cu o lovitură de cap. În minutul 39, Iancu centrează din lovitură liberă, iar Mladen deviază cu capul puțin pe lângă poartă. În minutul 45, Moruțan îl lansează pe Coman, iar acesta șutează imparabil din alergare de la marginea careului.
În minutul 71, Tănase îi trimite în careu lui Coman, acesta șutează din unghi, dar Căbuz respinge în față. În minutul 93, Pitu pătrunde în careu, driblează un adversar și șutează la colțul scurt, dar Bălgrădean este atent și respinge în corner.
FCSB învinge pe Viitorul cu 2-0 și urcă pe locul 4, în timp ce Viitorul coboară pe 5.
Etapa viitoare, FCSB va întâlni pe teren propriu pe Craiova, în timp ce Viitorul va juca în deplasare cu Gaz Metan Mediaș.