Home > Fotbal > Fcsb învinge și la retur pe Milsami și se califică fără probleme în turul II preliminar al Europa League

Fcsb s-a deplasat la Orhei pentru partida retur cu Milsami din primul tur preliminar al Europa League.
Milsami a început meciul în următoarea formulă: Chirinciuc – Jardan, Crăciun, Bolohan, Plătică – Rusnac (81’ Nazar), Onică – Antoniuc, Andronic, Stână( 67’ Zagaevshii) – Antoniuc.
Fcsb a trimis pe teren următorul prim 11: Vlad – Belu, Cristea, Planic, Roman – Oaidă, Nedelcu, Tănase (72’ Popescu) – Man (64’ Ion),Dumitru, Coman (58’ Hora).
Partida a început perfect pentru Fcsb. Oaidă i-a centrat lui Dumitru la marginea careului, iar acesta a înscris cu un șut plasat. În minutul 24, Man prinde un șut bun de la 20 de metri, dar mingea trece puțin pe lângă. În minutul 30, Antoniuc șutează, Vlad respinge în față, iar M. Antoniuc nu îl poate învinge pe portarul Fcsb-ului din câțiva metri. În minutul 40 Man primește mingea la 11 metri de poartă, însă acesta ratează de necrezut. În minutul 42 Dumitru îi pasează perfect lui Oaidă care face 2-0 cu un șut din 12 metri.
În minutul 47, Belu gafează, iar Bolohan pe fază reduce din diferență. În minutul 60, o nouă greșeală în apărarea roș-albaștrilor. Planic respinge greșit, mingea ajunge la Antoniuc care trimite puțin pe lângă dintr-o poziție excelentă. În minutul 68, Ion șutează de la 20 de metri, dar mingea lovește bara. În minutul 86, Milsami lovește și ea bara prin reluarea lui Antoniuc din 10 metri.
Fcsb învinge pe Orhei cu 2-1 și cu scorul de 4-1 se califică în turul II preliminar al Europa League. Acolo o va întâlni pe Alashkert.