Home > Fotbal > FCSB n-are emoții în deplasare contra Chindiei

FCSB n-are emoții în deplasare contra Chindiei

chindia-fcsb-liga-1

FCSB s-a impus în acestă seară, scor 2-0 (1-0), în fața Chindiei Târgoviște la Giurgiu, în ultimul meci al etapei a 9-a din Liga 1.

Iulian Cristea a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 23, reluând din fața porții o centrare excelentă a lui Moruțan. Tănase a făcut 2-0 în minutul 56, cu un șut plasat din întoarcere din marginea careului.

Chindia : Aioani – Căpușă (90+2′ Martac), Pițian, Iacob, Fomba – Neguț (8′ Atanase), Rață, Dulca (85′ Cherchez), Yameogo (71′ Neicuțescu)- Popa, Florea (71′ Berisha). Antrenor: Emil Săndoi;

FCSB : Vlad – Crețu, Miron, Cristea, Panțîru (57′ Popescu) – Simion (46′ Șut), Vînă (46′ Buș), Tănase (90+2′ Buziuc) – Man, Olaru (77′ Oaidă), Moruțan. Antrenor: Toni Petrea;

Florin Chivulete – Andrei Constantinescu, Bogdan Velicu;

FCSB : 58′ Tănase;

După această victorie, FCSB se află pe locul 2 cu 21 de puncte, în timp ce Chindia este pe 9 cu 11 puncte.

Etapa viitoare, Chindia va juca în deplasare cu CS Universitatea Craiova, iar FCSB va primi vizita celor de la FC Botoșani.