Home > Fotbal > FCSB câstigă pe final cu Astra

FCSB câstigă pe final cu Astra

fcsb-astra-liga-1

FCSB a învins-o în această seară pe Astra cu scorul de 3-0 (0-0), în ultima partidă a etapei a 16-a din Liga 1.

Denis Man a deschis scorul în minutul 77 cu o lovitură de cap din marginea careului mic după o centrare excelentă a lui Radunovic. Tănăse a făcut 2-0 în minutul 81, înscriind din apropriere după o centrare excelentă a lui Florinel Coman. Același Tănase a dus scorul la 3-0, înscriind din marginea careului mic, după ce a fost deschis perfect de Octavian Popescu.

FCSB: Vlad – Crețu (46′ Popescu), Cristea, Miron, Radunovic – Simion (46′ Perianu), Olaru (75′ Buziuc), Tănase – Man, Popescu, Coman. Antrenor: Toni Petrea;

Astra: Lazar – Sousa, Graovac, Găman (71′ Montini), Bruno – Crepulja – Canadija, Răduț (80′ Balaure) – Stahl (71′ Rizea), Budescu, Gheorghe (12′ Gheorghe). Antrenor: Eugen Neagoe;

Marcel Bîrsan – Daniel Mitruți, Bogdan Gheorghe;

FCSB: 47′ Popescu, 67′ Tănase;

Astra: 64′ Găman;

După această victorie, FCSB acumulează 37 de puncte și revine pe primul loc în clasament. Astra este pe 12 cu 16 puncte.

Etapa viitoare, FCSB va juca în deplasare cu Viitorul, iar Astra va primi vizita celor de la CS Universitatea Craiova.