Home > Fotbal > Egal spectaculos între Viitorul și FCSB

Egal spectaculos între Viitorul și FCSB

Viitorul-FCSB-liga-1

Viitorul și FCSB au remizat în această seară la Ovidiu, scor 2-2 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 17-a din Liga 1.

Cosmin Matei a deschis scorul pentru gazde în minutul 17, dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Cristea asupra lui Mățan. FCSB a egalat în minutul 56 tot dintr-un penalty, transformat de Tănase, după un fault a lui Mladen asupra lui Octavian Popescu.

FCSB a preluat conducerea în minutul 70 după autogolul lui Dussaut care a respins în proprie poartă cu pieptul centrarea lui Ovidiu Popescu. După numai trei minute Elly Fernandes a restabilit egalitatea cu un șut deviat din marginea careului.

VIITORUL: Cojocaru – Dussaut , Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – Matei, Artean, Ciobanu (80′ Benzar) – Ely Fernandez, Lucassen (85′ Pitu), Mățan (69′ Ganea). Antrenor: Mircea Rednic;

FCSB: Vlad – Popescu (74′ Crețu), Cristea, Miron, Radunovic – Olaru (46′ Buziuc), Șut (69′ Vînă), Popescu (69′ Perianu) – Man, Coman, Tănase. Antrenor: Toni Petrea;

Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Valentin Avram;

VIITORUL: 34′ Artean, 55′ Boboc, 59′ Mladen, 90+3′ Cojocaru;

FCSB: 78′ Buziuc;

După acest egal, Viitorul este pe locul 7 cu 22 de puncte, în timp ce FCSB se menține pe primul loc cu 38 de puncte.

Etapa viitoare, Viitorul va juca în deplasare la CS Universitatea Craiova, iar FCSB va primi vizita celor de la FC Voluntari.