Home > Fotbal > FCSB îsi ia revanșa în fața celor de la Poli Iași pentru umilința din tur

FCSB îsi ia revanșa în fața celor de la Poli Iași pentru umilința din tur

fcsb-poli-Iasi-liga-1

FCSB a învins-o în această seară pe teren propriu pe Poli Iași, scor 3-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 20-a din Liga 1.

Tănase a deschis scorul în minutul 26, finalizînd din marginea careului mic o pasă formidabilă a lui Octavian Popescu. Popadiuc a restabilit egalitatea în minutul 50, fiind pe fază la o respinge în față a portarului Vlad, după un șut al lui Lopes.

Moruțan a readus-o pe FCSB în avantaj cu un șut de la 20 de metri care s-a dus în vinclu. Octavian Popescu a înscris primul său gol în Liga 1, cu o reluare din marginea careului după ce a driblat un adversar.

FCSB: Vlad – Ov. Popescu, Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Șut (46′ Moruțan), Oaidă (59′ Simion) – Oct Popescu, Tănase (90′ Buziuc), Coman. Antrenor: Toni Petrea;

POLI IAȘI: Brănescu – Onea, Frăsinescu (74′ Vega), Baxevanos, Bușu – Moisa, Popa (68′ Mihalache), Passaglia – Lopes (68′ Vanzo), Duranovic, Mensah (46′ Popadiuc). Antrenor: Adrian Kerezsy;

Barbu Marian – Bucsi Imre, Vişan Florian;

FCSB: 69′ Miron;

POLI IAȘI: 44′ Popa, 62′ Flores, 88′ Djuranovic;

După această victorie, FCSB acumulează 45 de puncte și se menține pe primul loc în clasament, în timp ce Poli Iași este la polul opus, pe ultima poziție cu 15 puncte.

Etapa viitoare, FCSB va juca în deplasare cu Dinamo, iar Poli Iași va primi vizita celor de la CS Universitatea Craiova.