Home > Fotbal > A șaptea victorie consecutivă pentru FCSB în Liga 1

A șaptea victorie consecutivă pentru FCSB în Liga 1

FCSB s-a impus în această seară împotriva celor de la UTA, scor 3-0 (0-0) pe National Arena într-o partidă contând pentru etapa a 12-a din Liga 1.

Man a deschis scorul pentru gazde în minutul 76 dintr-un penalty dictat în urma unui fault a lui Da Silva asupra lui Octavian Popescu. Florinel Coman a făcut 2-0 în minutul 90, reluând imparabil o centrare a lui Moruțan. La ultima fază a meciului, Olaru a înscris pentru 3-0, finalizând cu o lovitură de cap o centrare de pe dreapta a lui Ovidiu Popescu.

FCSB: Vlad – Crețu, Cristea, Miron, Panțîru – Moruțan, Simion (46′ Perianu), Tănase (32′ Buziuc, 68′ Coman) – Man (82′ Popescu), Olaru, Popescu (83′ Sut). Antrenor: Toni Petrea;

UTA: Iacob – Tomozei, Benga, Da Silva, Roumpoulakou – Miculescu (46′ Buhăcianu), Roșu, Albu (90+1′ Rus), Rusu (84′ Tescan) – Morar (60′ Melinte), Hora (84′ Ursu). Antrenor: Laszlo Balint;

Cătălin Popa – Daniel Mitruți, Vlad Bârleanu;

FCSB: 43′ Panțîru, 67′ Crețu;

UTA: 12′ Rosu, 42′ Miculescu, 49′ Morar, 71′ Hora;

UTA: 58′ Roșu;

Cu această victorie, FCSB acumulează 30 de puncte și se despinde în fruntea clasamentului. UTA este pe 6 cu 17 puncte.

Etapa viitoare, FCSB va juca în deplasare cu CFR, iar UTA va primi vizita celor de la CS Universitatea Craiova.