Home > Fotbal > FCSB nu reușeste să se impună la Botoșani în primul meci din play-off

FCSB nu reușeste să se impună la Botoșani în primul meci din play-off

FC Botoșani a remizat cu FCSB pe teren propriu, scor 2-2, în primul al play-off-ului din acest sezon de Liga 1.

Moldovenii au deschis scorul după numai cinci minute prin Dugandzic care a reluat cu capul perfect o lovitură liberă executată de Rodriguez de pe partea dreaptă. FCSB a egalat însă imediat prin Denis Man, care a luat o acțiune pe cont propriu de pe partea dreaptă, a driblat un adversar și a șutat imparabil din marginea careului. În prelungirile primei reprize, același Man îi trimite perfect lui Olaru care scăpat singur cu portarul o aduce pe FCSB în avantaj.

În mintutul 52, Keyta șutează din 15 metri, Bălgrădean respinge greșit în față, iar Dugandzic pe fază restabilește egalitatea.

FC Botoșani: Hankic – Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Papa, Rodriguez – Ashkovski (92’ Patache), Carlone(46’ Florescu), Keyta – Dugandzic(54’ Holzmann). Antrenor: Marius Croitoru;

FCSB: Bălgrădean – Crețu, Miron, Nedelcu, Panțâru – Olaru, Popescu, Tănase – Man, Petre, Coman. Antrenor: Bogdan Vintilă;

Arbitrii: Ovidiu Hațegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe;

FC Botoșani: 25’ Papa, 29’ Seroni, 38’ Chindris, 90’ Keyta;

FCSB: 5’ Panțîru, 25’ Tănase, 59’ Olaru, 89’ Crețu, 94’ Popescu;

După acest egal, FCSB urcă cel puțin temporar pe locul 3 cu 23 de puncte, în timp ce Botoșani ajunge și ea pe locul 2 cu 24 de puncte.

Etapa viitoare, Botoșani va juca în deplasare cu Astra, iar FCSB va primi replica Craiovei.