Home > Fotbal > Lazio trece pe primul loc în Italia la cel de-al 300-lea meci al lui Radu Ștefan în Serie A

Formația lui Radu Ștefan, Lazio Roma a învins în această după-amiază acăsă pe Bologna cu scorul de 2-0 în etapa a 26-a din Serie A și a trecut pe primul loc al clasamentului

Echipa din capitala Italiei a deschis scorul în minutul 18 prin Luis Alberto. Trei minute mai târziu și-au dublat avantajul grație reușitei lui Jose Correa.

Cu această victorie, Lazio acumulează 62 de puncte și trece pe primul loc în Serie A. Totuși campioana Juventus are un joc mai puțin

Radu Ștefan a jucat pe toată durata partidei. Acesta a îmbrăcat tricoul lui Lazio pentru a 300-a oară în Serie A.

Vlad Chiricheș, fără de greșeală în victoria istorică obținută de Sassuolo: „O demonstrație excelentă”