Home > Fotbal > FCSB ratează în ultimele minute victoria cu Chindia

FCSB ratează în ultimele minute victoria cu Chindia

FCSB a remizat în această seară cu Chindia Tîrgoviște pe teren propriu, scor 1-1, într-un meci contând pentru ultima etapă a sezonului regulat din Liga 1.

Ros-albaștrii au deschis scorul în minutul 14, prin Miron care a reluat cu capul din 6 metri o centrare dintr-o lovitură de colț executată de Adi Popa. Chindia a egalat în minutul 89 prin Danguvic care a reluat din 5 metri o centrare în fața porții a lui Martac.

FCSB: Vlad – Crețu, Miron, Planic, Soiledis – Olaru (76’ Morutan), Nedelcu, Tănase – Popa, Petre (46’ Gnohere), Coman (46’ Popescu). Antrenor: Bogdan Vintilă;

Chindia: Moldovan – Martac, Benga, Pițian, Corbu – Barbu, Rață, Bic, Piftor – Ivancic (24’ Negut), Berisha (70’ Cherchez) . Antrenor: Viorel Moldovan;

Arbitrii: Sebastian Colțescu; Vasile Marinescu, Bogdan Gheorghe;

FCSB: 40’ Nedelcu;

Chindia: 61’ Corbu, 75’ Rata;

După acest egal , FCSB acumulează 44 de puncte, și rămâne pe locul 3 în clasament, în timp ce Chindia rămâne pe 11 cu 25 de puncte.

De săptămâna viitoare, FCSB va juca în play-off, iar Chindia se va lupta pentru a rămâne în prima ligă în play-out.