Home > Fotbal > FCSB remizează cu Spartak Moscova în cel de al treilea amical al iernii

FCSB remizează cu Spartak Moscova în cel de al treilea amical al iernii

FCSB a remizat cel de al treilea amical disputat în cantonamentul de la Marbella, 3-3 cu formația rusă, Spartak Moscova.

Cristi Manea a deschis a deschis scorul în minutul 15 pentru FCSB. Rușii au egalat prin golul înscris Miranchuk în minutul 27. Momcilovic i-a readus pe roș-albastrii în avantaj în minutul 30. Dar după numai două minute Barinov a egalat din nou pentru ruși. Cristi Manea a reușit dubla din penalty, în mintul 43, iar FCSB a intrat cu avantaj la cabine. Zhemaletdinov a stabilitat scorul final în minutul 63.

Moscoviții au ratat și un penalty prin Smolov care a șutat peste poartă în minutul 72.

Bogdan Vintilă a început partida în următoarea formulă: Vlad – Manea, Cristea, Perianu, Momcilovic – Filip, Vînă, Olaru – Popa, Dumitru, Niță.

În cea de a doua repriză a fost trimisă următoare formulă: Bălgrădean – Crețu, Nedelcu, Planic, Panțîru – Oaidă, Filip – Olaru – Moruțan, Coman, Man

Următorul amical pentru FCSB va avea loc pe 22 Ianuarie de la ora 17 împotriva sud korenilor de la Jeonbuk Hyundai.

mihai-nesu-fcsb-fc-voluntari
Mihai Neșu, în tribune la FCSB – FC Voluntari
mustata-petrea-becali
Mustață continuă contrele cu Becali: „Avem o singură nelămurire cu Gigi”
becali-vanzare-fcsb
Becali anunță din nou că vrea să renunțe la FCSB: „Ia-o Talpane!”
6 concluzii după FCSB – Universitatea Craiova 0-2 »  Bucurie mare la Craiova, dar mai ales la Cluj