Home > Fotbal > FCSB și Victoria Guimaraes îsi vor decide calificarea în grupe în Portugalia

FCSB și Victoria Guimaraes îsi vor decide calificarea în grupe în Portugalia

FCSB și Victoria Guimaraes s-au întâlnit în această seară la Giurgiu în prima manșă a play-off-ului pentru grupele Europa League.
FCSB a început partida în următoarea formulă: Bălgrădean – Crețu, Planic, Soiledis, Panțîru – Pintilii(66’ Oaidă), Popescu – Roman(46’ Popa), Vînă (60’ Gnohere), Coman – Tănase.
Victoria Guimares a trimis pe teren următorul prim 11: Douglas – Sacko, Tapsoba, Bondarenko, Hanin – Pepe, Al Musrati, Almeida – Rochinha, Da Silva, Davidson.
În minutul 23, Crețu centrează pe jos de pe partea dreaptă, iar Florin Coman șutează în bară. În minutul 41, Pintili îi trimite excelent în careu lui Coman, acesta se întoarce spre poartă, dar șutează în brațele lui Douglas.
În minutul 53, Coman îl lansează foarte bine pe dreapta pe Popa, acesta pătrunde în careu și șutează la colțul scurt, dar Douglas respinge. În minutul 80, Ovidiu Popescu prinde un șut bun de la 25 de metri, dar mingea se scurge foarte puțin pe lângă.
FCSB și Victoria Guimaraes remizează 0-0, iar soarta calificării se va decide săptămâna viitoare la Guimaraes.
Partida retur va avea loc Joia viitoare de la ora 22 în Portugalia.