Home > Fotbal > Gaz Metan Mediaș câstiga ultimul meci al sezonului regular

Gaz Metan Mediaș câstiga ultimul meci al sezonului regular

viitorul-gaz-metan-liga-1

Gaz Metan Mediaș a învins-o în această seară în deplasare pe Viitorul cu scorul de 2-0 (2-0), în ultimul meci al etapei a 30-a din Liga 1.

Larie a deschis scorul în minutul 28 cu o lovitură de cap după o lovitură de colț executată de Deaconu. Valente a dus scorul la 2-0 în minutul 39, după ce a primit o pasă excelentă în adăncime de la De Moura și a însris cu un șut la colțul scurt din interiorul careului.

Viitorul: Cojocaru – R. Benzar (Boboc 61), Mladen, Dobrosavlevici, Dussaut – Matei, Gaztanaga, A. Ciobanu (Grameni 79) – Ganea (Jo Santos 43), Tsoumou (Pitu 79), Babunski (Chiţu 61). Antrenor: Cătălin Anghel;

Gaz Metan: Pleşca – Baco, Larie, Horj – Butean, Moura, Alceus (Pambou 46), Velisar – Deaconu – Plumbuitu (Valente 10, Romeo 85), V. Morar (Mateş 90+3). Antrenor: Mihai Teja;

Florin Andrei;

Viitorul: 13′ Benzar, 88′ Gaztanaga;

Gaz Metan: 14′ Velisar, 17′ Alceus, 41′ Horj;

Cu această victorie, Gaz Metan acumulează 33 de puncte și urcă pe locul 11 în clasament. Viitorul este pe 13 cu 31 de puncte.