Home > Fotbal > Poli Iași se impune la limită în duelul codașelor

Poli Iași se impune la limită în duelul codașelor

poli-iasi-hermannstadt-liga-1

Poli Iași a învins-o în această seară pe FC Hermannstadt cu scorul de 1-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 30-a din Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 11 de Popadiuc cu un șut din prima cu efect din marginea careului.

Poli Iaşi: Brănescu – Buşu, Baxevanos, Popa, Onea – Passaglia, Vanzo, De Iriondo – Stan (Popadiuc 6′), Djuranovic (Cristea 70′), Platini. Antrenor: Nicolo Napoli;

Hermannstadt: Cristiano – Opruţ, Viera (Addae 86′), Matricardi, Măţel – Aosman, Dâlbea, Buzan (Petrescu 12′) – Mayoral (Sebaihi 70′) – Yazalde (Aralica 70′), Bagaric. Antrenor: Eugen Beza;

Mihai MarcuCiprian Danşa, Ferencz Tunyogi;

Poli Iaşi: 49′ De Iriondo, 73′ Popadiuc, 90+3′ Brănescu, 90+3′ Popa;

Hermannstadt: 74′ Matricardi;

După această victorie, Poli Iași acumulează 25 de puncte și se află pe ultimul loc în clasament. Hermannstadt este pe 15 cu 26 de puncte.

Poli Iași este prima echipă retrogradată din Liga 1
hermannstadt-poli-iasi-liga-1
Poli Iași prima victorie după 9 meciuri
Hermannstadt întoarce după pauză rezultatul cu Poli Iași și obține prima victorie din mandatul lui Ruben Albes