Home > Fotbal > Ianis Hagi aduce un punct pentru Rangers în Europa League

Ianis Hagi aduce un punct pentru Rangers în Europa League

ianis-hagi-gol-brondby

Ianis Hagi din postura de rezervă confruntarea din deplasare cu Brondby din etapa a 4-a a grupelor Europa League.

Internaționakul român a fost introdus pe teren în minutul 56 la scorul de 1-0 pentru formația daneză.

Hagi a reușit să restabilească egalitatea în minutul 77, cu un șut în diagonală din interiorul careului după ce a fost găsit excelentă cu o pasă pe poziție viitoare de Ryan Kent.

Este primul gol marcat de Ianis în acest sezon de Europa League și cel de-al treilea pentru Rangers în întreg sezonul.

Rangers este în acest moment pe locul 3 în grupă cu 4 puncte, la egalitatea de puncte cu formația de pe locul 2 Sparta Praga.

Pe 25 Noiembrie, Rangers va primi vizita celor de la Sparta Praga într-o confruntare decisivă pentru locul 2 în grupă.