Home > Fotbal > Ianis Hagi înscrie primul gol al sezonului pentru Rangers

Ianis Hagi înscrie primul gol al sezonului pentru Rangers

gol-hagi-rangers-livingston

Ianis Hagi a înscris în această după-amiază în victoria echipei sale, Rangers împotriva celor de la Livingston, scor 3-0 (1-0), în prima etapă a campionatului Scoției.

Internaționalul român a deschis scorul în minutul 8, cu un șut imparabil din marginea careului mic după ce a evitat superb doi jucători adverși.

Din neferice, Ianis a ieșit de pe teren în minutul 32, după ce a fost faultat destul de dur de un adversar.

După accidentare, fanii lui Rangers și-au exprimat îngrijorarea pe pagina de twitter a clubului scoțian:

„Sper ca Hagi să fie bine, a fost un fault urât”, „Cel mai important ar fi să nu fie o accidentare gravă” „Fotbalul din Scoția este foarte dur uneori, capul sus Ianis” au fost doar câteva dintre comentariile scoțienilor.

Scott Wright a dus scorul la 2-0 în minutul 78, iar în minutul 90 Kemar Roofe a închis tabela la 3-0.