Home > Fotbal > Ianis Hagi a jucat 45 de minute în victoria lui Rangers din derby-ul cu Celtic

Ianis Hagi a jucat 45 de minute în victoria lui Rangers din derby-ul cu Celtic

rangers-celtic-ianis-hagi

Rangers s-a impus pe „Ibrox Park” în „Old Firm”, scor 1-0 (0-0), în fața lui Rangers în etapa a 22-a din Premiership.

Ianis Hagi a fost rezervă, însă a intrat pe teren la pauză. Acest lucru s-a văzut, internaționalul român dinamizând jocul lui Rangers, după ce aceasta a fost dominată clar de Celtic în prima repriză.

Hagi a avut și o șansă bună de a înscrie în minutul 50, șutul acestuia de la 20 de metri trecând foarte puțin pe lângă poarta lui Celtic.

Rangers a preluat controlul jocului în minutul 62, când Bitton de la Celtic a fost eliminat pentru un fault în postură de ultim apărător.

Gazdele au deschis scorul în minutul 70, grație autogolului lui MC Gregor care a deviat în proprie poartă o centrare din corner.

Rangers acumulează după acest succes 62 de puncte și conduce detașat clasamentul, având 19 peste marea rivală Celtic.

hagi-rangers-premiership
Victorie pentru formația lui Ianis Hagi la debutul în noul sezon din Premiership