Home > Fotbal > Hagi, două pase de gol în Rangers – Dundee United 4-0

Hagi, două pase de gol în Rangers – Dundee United 4-0

ianis-hagi-rangers-hibernian

Internaționalul român, Ianis Hagi, a oferit două assisturi în partida pe care echipa sa, Glasgow Rangers, a câstigat-o pe Ibrox Park, scor 4-0, contra celor de Dundee United.

Românul a jucat din primul minut la Rangers și i-a dat o pasă excelentă pe poziție viitoare lui Ryan Kent care a deschis scorul în minutl 13.

Rangers a făcut 2-0 în minutul 39 prin James Tabernier.

Hagi a ratat o ocazie mare în minutul 61 când șutul său din marginea careului a fost scos cu greu de portarul advers.

Kemar Roofe a înscris pentru 3-0 în minutul 68.

Ianis a contribuit din nou la golul de 4-0 al echipei sale din minutul 87, când a scăpat singur portarul și i-a pasat perfect lui Scott Arfield care a înscris fără probleme din fața porții.

După șapte etape, Rangers este lider în Scoția cu 19 puncte. Etapa viitoare, aceștia se vor deplasa la Hibernian.

hagi-rangers-premiership
Victorie pentru formația lui Ianis Hagi la debutul în noul sezon din Premiership